Blog

Halı ve koltuktan çay lekesi nasıl çıkar ?


Çocuklu aileler başta olmak üzere günlük hayatımızı yoğun bir şekilde geçirdiğimiz evlerde koltuk takımları kimi zaman farklı içeceklerin koltukların üzerine dökülmesiyle lekelenebilmektedir. Temizlenmesi oldukça zor olan lekeler bırakan içeceklerin izini koltuklardan silmek için kullanılabilecek kolay çözümler sonrasında lekeler çok daha çıkarılması zor bir hale gelebilir. Bu nedenle koltuğuma çay döküldü nasıl çıkar sorusunu soran kişiler için hazırladığımız rehberimizde öncelikle koltuğa dökülen çayın çıkarılması için mutlaka etkisinin ne olabileceği bilinmeyen kimyasalların ya da yöntemlerin kullanılmaması gerektiğini tavsiye ediyoruz.


Koltuktan çay lekesi nasıl çıkar

Firma olarak gerçekleştirdiğimiz profesyonel koltuk yıkama çalışmalarında kullanmış olduğumuz çok sayıda teknik ve kimyasal ürün sayesinde sizlerin koltuklarına hiçbir şekilde zarar vermeden koltuk üzerinde bulunan lekelerin çıkarılmasını sağlıyoruz. Çok farklı kumaş yapılarına sahip olan koltuklar için öncelikle koltuğun türüne dikkat ederek bir yöntemi izlemeyi takip ediyor ve bunun sonucunda etkili bir şekilde koltuğun üzerinde bulunan çay lekesinin çıkarılmasını sağlıyoruz.

Karbonat ile çay lekesi çıkar mı?

Evet çıkar, Profesyonel yıkama hizmeti alıcak durumda değilseniz, koltuk yada halınıza dökülen çay lekesini çıkarabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız. Öncelikle dökülen çayın şekerli olup olmadığı önemlidir. Çay şekerli ise çay dökülen bölge önce duru su ve bez yardımı ile silinmelidir. Buradaki amacımız öncelikle şekerden kurtulmaktır. Şekerden arındırılmadan yapılan tüm işlemler hüsranla sonuçlanacaktır. Şekerden kurtulduğumuza göre sıra çay lekesinden kurtulmakta. Bunun için önce bir kovaya 0,5 Lt su koyalım. Suyun içine karbonat dökerek bulamaç haline getirelim. Sonrasında renksiz bir bez ile lekeyi silelim. Silme işlemi sonuçlandığında tekrardan duru su ile silerek işlemi bitirelim. Durulama mutlaka yapılmalıdır. Yapılmaz ise kuruduğunda farklı lekelerle karşılaşabilirsiniz.


Beyaz sirke ile çay lekesi çıkarma

Çay lekesine erken müdahale çok önemlidir. Döküldüğü an kurumasını beklemeden hemen müdahale etmek yerinde olacaktır. Burada yine çayın şekerli yada şekersiz olması önemlidir. Şekerli çay döküldü ise mutlaka önce duru su ve renk vermeyecek bir bez ile silinmelidir. Sonrasında ılık su ile karıştırılmış beyaz sirkeyi çay lekesinin üzerine dökelim. Renk vermeyecek biz bez ile leke çıkana kadar silmeye devam edelim. Sonrasın da duru su ile durulayalım. Kirli olmayan halılarda bu işlem yeterlidir. Fakat halınız kirli ise lokal silme işlemlerinde halıda renk farkı oluşabilir. Sildiğiniz yer temizken, silinmeyen yerler kirli kalabilir ve halı yada koltuğunuz öbek öbek bir hale gelebilir. Bu sebeple lekeli bölge silindikten sonra kalan bölgeleri de temizlemek uygun olacaktır.

Profesyonel Hizmet Alın!

Eğer kurumuş çay lekeleriniz varsa ve temizliğinde zorlanıyorsanız Profesyonel hizmet alın. Hemen hemen her evde bulunan koltuklarda koltuğuma çay döküldü nasıl çıkar sorusunun sorulmasına sebep olacak çay lekeleriyle ya da buna benzer başka sıvıların lekeleri ile uzun süredir yıkanmayan koltukların kirli halleriyle karşılaşmak mümkün olmaktadır. Bu tür durumlarda pek çok kişi koltuk takımlarını yenilemeye kadar varan oldukça maliyetli çözümler bulma yoluna gidebiliyor. Oysa sadece profesyonel bir koltuk yıkama işlemi sonucunda koltuğun ilk günkü haliyle kullanılmaya devam etmesi mümkün olabilmektedir. Firma olarak bizler firmamız bünyesinde gerçekleştirdiğimiz koltuk yıkama hizmetlerini yerinde koltuk yıkama hizmeti olarak da sizlere ulaştırabiliyoruz. Bu sayede birkaç saat içinde evinizde koltukların derinlemesine temizliğini gerçekleştirerek sizlere teslim edilmesini sağlıyoruz. Böylece koltukların yıkanması ve size tekrar teslim edilmesi gibi zamanlar için beklemenize gerek kalmıyor. Bunun dışında firma olarak çalışan ev sakinlerine özel cumartesi günleri ve pazar günlerinde çalışmakta olan servislerimiz sayesinde sizlere 7 gün boyunca koltuk yıkama hizmetlerimizden yararlanmanızı sağlıyoruz. Koltuk yıkama hizmetlerinden yararlanmak istediğiniz saat ve gün bilgisini bizlere iletişim adreslerimizden 7 gün 24 saat boyunca ulaştırarak bizden destek alabilirsiniz.

Koltuk Yıkama ile Neler Ortadan Kaldırılabilir?

Müşterilerimizin sıklıkla şikayet ettiği koltuğuma çay döküldü nasıl çıkar sorusuna cevap vermede oldukça başarılı sonuçlar aldığımız bugüne kadarki çalışmalarımızın yanında koltuk yıkama firması olarak koltukların karşılaştığı her leke problemine etkili çözümler üretiyoruz. En sık karşılaşılan istenmeyen durumlardan biri de çay dökülmelerinin yanında bebeklerin, küçük yaştaki çocukların ve evcil hayvanların idrarlarını koltuklara bulaştırması olmaktadır. Gündelik temizleme yöntemleri ile pek çok kişi koltuklarını temizlemeye girişse de kesin bir şekilde bu koltukların temizlendiğinden emin olmak mümkün olmadığı için firmamızın profesyonel olarak gerçekleştirdiği koltuk yıkama hizmetlerinden yararlanmak gerekmektedir. Bu ve buna benzer kirlerin, koltuklara sinmiş kötü kokuların çıkarılması için yaptığımız çalışmalarda sadece görünür yüzeylerde bulunan kirlerin değil aynı zamanda koltukların görünmeyen kısımlarında kalan kirlerin de ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz.

Profesyonel yıkama ve temizleme araçları ile birlikte insan sağlığına zarar vermeyen yıkama sırasında etkili kimyasalları kullanıyor olmamızın en büyük sebeplerinden biri de koltuklarda meydana gelen kirliliklerin mikrop ve bakterilerin oluşumuna elverişli ortam sağlaması olmaktadır. Bu sebeple evlerinizde temiz olduğunu düşünerek kullandığınız koltuklardan evdeki tüm bireyler çeşitli hastalıklar da kapabilmektedir. Bu tür kötü etkilerden uzak durmak adına yüzeysel temizleme çalışmalarına girişmeden firmamızdan koltuk yıkama üzerine destek alabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm konular hakkındaki sorularınız için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşın.